Data: 22 II 2018

Parking, o który jako radny miejski, zabiegałem od początku kadencji, nareszcie został otwarty.

Z tego parkingu jest blisko zarówno na przystanek PST Szymanowskiego (linie tramwajowe nr 12, 14, 15 i 16), jak i na sam Zintegrowany Dworzec Jana III Sobieskiego (dodatkowo linie autobusowe nr 51, 74, 85, 90, 91, 93, 98, 348, 832, 901, 902, 903, 904 i 907).

 

Poniżej przekazuję podstawowe informacje odnośnie nowego parkingu.

Parking jest otwarty 7 dni w tygodniu (oprócz świąt, takich jak Wielkanoc czy Boże Narodzenie), przez całą dobę, z przerwą techniczną w godzinach od 2.30 do 4.30.

Posiada on 130 miejsc postojowych (w tym 6 dla osób niepełnosprawnych), a także 20 zadaszonych stanowisk dla rowerów, wraz z stacją naprawczą.

Teren jest oświetlony i monitorowany, a także wyposażony w toaletę.

Do pozostawienia auta na parkingu uprawnia ważny bilet – zapisany na karcie PEKA lub Elektronicznej Legitymacji Studenckiej i Doktoranckiej:

– okresowy imienny na sieć, normalny lub ulgowy, na strefy A, A+B lub A+B+C;

– metropolitalny lub Bilet Metropolitalny z ulgą, na sieć, na strefy A, A+B lub A+B+C;

– na rok szkolny, na strefy A, A+B lub A+B+C;

– semestralny, na strefy A, A+B lub A+B+C.

Aby wjechać na parking, należy przyłożyć kartę PEKA z ważnym biletem okresowym do czytnika lub pobrać bilet przy wjeździe i opłacić go w automacie. Bilet ZTM nie musi być na imiennej karcie kierującego, może należeć do współpasażera.

Osoby, które posiadają ważny bilet, nie muszą płacić dodatkowo za pozostawienie auta na parkingu Park&Ride (w godzinach otwarcia, czyli od godz. 4:30 do 2:30). Wyjątkiem jest sytuacja, w której pojazd znajduje się na terenie parkingu po upływie doby parkingowej lub poza miejscem wyznaczonym do parkowania. Wtedy opłata dodatkowa wynosi 100 zł.

W przypadku braku ważnego biletu na karcie PEKA, należy opłacić parkowanie w automacie (15 zł). Potwierdzenie opłaty za parkowanie na parkingu P&R uprawnia kierowcę do podróżowania komunikacją miejską (strefa A+B+C) bez potrzeby zakupu biletu – jednak tylko w godzinach doby parkingowej (od godz. 4.30 do 2.30).

Poniżej mapka położenia parkingu.

P&R Szymanowskiego mapka