Data: 10 II 2018

“Na Naramowicach i Umultowie nie ma żadnej filii Biblioteki Raczyńskich. Liczba mieszkańców Naramowic, którzy nie mają swojej filii bibliotecznej wynosi ok. 17.000, zaś Umultowa ok. 5.000. W związku ze stałym wzrostem inwestycji mieszkaniowych, w nieodległej perspektywie czasowej liczba mieszkańców pozbawionych swojej filii, powiększy się o kolejne kilka do kilkunastu tysięcy.”

Tak pisałem w mej interpelacji do Prezydenta Miasta Poznania na początku lipca 2015 r.. Jako jeden z pierwszych funkcjonariuszy publicznych, zacząłem formalnie domagać się powstania filii Biblioteki Raczyńskich na Naramowicach.

W dniu wczorajszym, została uroczyście otwarta największa spośród filii Biblioteki Raczyńskich (powierzchnia blisko 400 m kw., z czego około 22 to sala projekcyjna przeznaczona na działalność kulturalną), właśnie na Naramowicach, na ul. Rubież 14a/37. Na start zostało oddanych do rąk czytelników ponad 30 tys. woluminów oraz ponad 3 tys. multimediów, czyli audiobooków, słuchowisk, filmów i muzyki. Filia, nie dość, że ze względu na rangę rejonową, będzie otwarta od poniedziałku do piątku między 9.00 a 19.00, to jeszcze, jako druga filia BR w Poznaniu (po filii nr 11 na Alejach Marcinkowskiego 23), będzie też czynna w soboty od 9.00 do 15.00.

Moje zdjęcie z uroczystego otwarcia znajduje się na moim profilu na Instagramie pod poniższym linkiem:

https://www.instagram.com/p/Be_C0ixh1EL/?taken-by=michalboruczkowski