Data: 13 VIII 2018

 

Już w czerwcu 2015 roku wnosiłem interpelację do Prezydenta Poznania dotyczącą m.in. zintensyfikowania komunikacji autobusowej na Strzeszynie. Argumentowałem w niej, że dzięki zwiększaniu dostępności, taboru i ilości publicznych linii komunikacyjnych, mieszkańcy mogą szybciej poruszać się po mieście, zarazem nie korzystając ze swych aut, co pozwala ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Wskazywałem w niej, że warto pamiętać o rozwijaniu linii komunikacyjnych w dzielnicach peryferyjnych, w szczególności tych, z większą ilością mieszkańców lub szybko rozwijającą się populacją. Wprost pytałem o zwiększenie ilości linii autobusowych na terenie Strzeszyna. I mówiąc krótko: udało się.

 

Od 3 września br. mieszkańcy Strzeszyna zyskają całkowicie nową linię autobusową numer 170. Będzie ona przewoziła pasażerów z pętli Literacka do pętli Połabska (na Winogradach), po drodze przejeżdżając przez przystanek Al. Solidarności, który pozwoli im przesiąść się na linie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju.

 

Linia nr 170 będzie umożliwiała Strzeszynianom bezpośrednie połączenie m.in. z:

* PST;

* innymi liniami tramwajowymi i autobusowymi (w tym w okolicy przystanków Os. Winiary, Połabska i Rondo Solidarności);

* Uniwersytetem Przyrodniczym;

* Sołaczem, Winiarami i Winogradami.

 

Póki co, autobusy linii nr 170 będą kursowały tylko w dni robocze, co 20 minut, ale w przypadku bardzo dużego zainteresowania, częstotliwość może zostać zwiększona.

 

Trasa linii nr 170 to:

>> ze Strzeszyna: LITERACKA – Hezjoda – Literacka I n/ż – Golęcińska – Golęcin – Wojska Polskiego n/ż (nowy przystanek) – Dojazd Biocentrum n/ż (nowy przystanek) – Os. Winiary – Os. Powstańców Warszawy – Al. Solidarności – Os. Zwycięstwa – POŁABSKA;

>> z Winograd: RONDO SOLIDARNOŚCI – POŁABSKA – Os. Zwycięstwa – Al. Solidarności – Os. Winiary – Dojazd I n/ż – Dojazd Biocentrum n/ż (nowy przystanek) – Wojska Polskiego n/ż (nowy przystanek) – Golęcin – Golęcińska – Literacka I n/ż – Hezjoda – LITERACKA.

Linia nr 170