Data: 7 XI 2017

Szanowni Państwo,

bardzo mi miło poinformować, że projekt polegający na sfinansowaniu budowy pomostu wodnego, na plaży przy ul. ks. E. Nawrota w poznańskim Kiekrzu, wygrał głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim.

Plaża przy ul. ks. E. Nawrota jest (na ten moment) jedyną ogólnodostępną plażą w poznańskim Kiekrzu. Jest wielkim paradoksem tej poznańskiej dzielnicy, że choć dzielnica ta jest położona nad jeziorem, jej mieszkańcy prawie nie mają do jeziora dostępu, ze względu na to, że większość nabrzeża jest zajęta przez kluby sportowe. Tak więc, teren plaży przy ul. ks. E. Nawrota, jest dla mieszkańców poznańskiego Kiekrza, bezcenny.

I na tej plaży brakowało pomostu. O postawienie tam pomostu walczyłem już od ponad 1,5 roku. Osobiście zbierałem podpisy pod petycją w tej sprawie, pod którą podpisało się kilkuset mieszkańców Kiekrza. Temat pomostu z petycji przeszedł wpierw na projekt “Plażojady”. Jednak ze względu na to, że środków z “Plażojady” nie starczyło, przeszedł on na projekt zgłoszony do tegorocznego budżetu obywatelskiego (przygotowany przez przedstawicieli rady osiedla i formalnie zgłoszony przez przewodniczącego zarządu osiedla). Sam prowadziłem rozmowy i uzyskałem zapewnienie od jednego z wiceprezydentów, że w przypadku, gdy projekt ten nie wygra, pieniądze na pomost znajdą się w przyszłorocznym budżecie miasta. Jednakże, niezależnie od tego, przeprowadziłem akcję zachęcającą mieszkańców Kiekrza, do głosowania na ten projekt. I dzięki połączonym wysiłkom rady i zarządu osiedla Kiekrz, moim oraz samych mieszkańców (proszę o wybaczenie, jeśli kogoś nie wymieniłem), udało się zdobyć na tyle dużo głosów, by projekt ten wygrał, poprzez co, finansowanie budowy pomostu jest już pewne.

Bardzo dziękuję przedstawicielom rady i zarządu osiedla Kiekrz, przedstawicielom kierskich organizacji samorządowych (w tym Stowarzyszeniu Edukacyjno-Rehabilitacyjnemu Aster, Rzemieślniczemu Jacht Klub Poznańskiemu, Żeglarskiemu Międzyszkolnemu Klubowi Sportowemu – Poznań, Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu “Kiekrz” w Poznaniu, Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, Ludowemu Klubowi Jeździeckiemu w Kiekrzu Kalińscy S.C.), innym kierskim jednostkom organizacyjnym i wreszcie samym mieszkańcom Kiekrza, za wspólny wysiłek w realizacji tego projektu.

Jest to nasz wielki, wspólny sukces, który odmieni oblicze kierskiego wybrzeża!

Oto link do zwycięskiego projektu pomostu:

https://pbo2018.um.poznan.pl/i/pbo-2018/proposal/146-Platforma_widokoworekreacyjna